PTT KREDİ BAŞVURUSU

PTT KREDİ BAŞVURUSU

PTT kredi başvuruları en çok maaşını PTT’den alanlar tarafından merak edilen bir konudur. Banka şubesine gitmeye gerek kalmadan PTT aracılığı ile kredi avantajlarını kullanabilirsiniz. PTT Kredisinden yararlanan vatandaşlar düşük faiz oranları ile ihtiyaçları doğrultusunda kredi çekebilmektedirler. Krediler, PTT’nin anlaşma sağladığı bankalar aracılığı ile gerçekleştirilir. PTT, yalnızca müşteriler ve banka arasındaki köprü görevini görmektedir.

PTT Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuru yapma konusundaki en önemli şart emeklilerin maaşlarını herhangi bir PTT şubesinden çekmeleridir. Bu sayede, PTT’nin anlaşmış olduğu bankalardan maaşları oranında yararlanma sağlayabilirler. Maaşlarını PTT’den almayan emekliler, maaş aldıklarına dair belgeyi getirme koşulu ile kredi sisteminden yararlanabilirler. Genel olarak şartları sıralayacak olursak;Başvuruda bulunacak emeklinin maaş aldığına dair belge,Başvuru yapacak kişinin herhangi bir bankada borcunun olmaması ve yeterli kredi sicil notunun olması,Başvuran kişinin 18 yaşın üstünde, 84 yaşın altında olması,Başvuru yapacak kişinin, emekli maaşının geri ödenecek aylık tutarının iki katı olması.Emekli yukarıda belirtilen şartların birine dahi uymaz ise, PTT Kredisi kullanamamaktadır.

PTT Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Krediler, PTT şubesinde çalışan görevliler ile birlikte gerçekleştirilir. Emekliler için faizsiz kredi koşullarını taşıyan bankalara başvuru yapıldığı gibi, PTT kredileri başvuruları içinde bazı belgeler temin edilmek zorundadır. PTT Kredisi için;Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,Başvuran emeklinin PTT’den maaş aldığına dair gelir belgesi,Yerleşim yeri belgesi ve fotokopisi,Yerleşim yerinde yaşadığınıza dair, su elektrik gibi güncel faturalarBu gibi belgeler istenmektedir. Belgeler PTT şubesine verildikten sonra, ilgili bankaya başvurunuz ile ilgili gerekli bilgileri verir. Yapılacak sorgular için aracılık yapmış olur. Başvuran kişi PTT kredi başvurusu için gerekli şartları taşıyor ve evraklarını eksiksiz bir şekilde teslim ettiyse, kredi ödemesi banka tarafından kişinin hesabına yönlendirilir. Kredinin geri ödemesi kişinin maaşından kesilerek ya da her maaş alımından sonra PTT aracılığı ile bankaya ödenerek gerçekleştirilir. PTT Kredisi alındıktan sonra, iptal etmek veya erken ödeme yapmak için banka ile iletişim kurmanız gerekir.  


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − seven =