Faizsiz Kredi Veren Bankalar ?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar ?

Genel olarak her banka faiz sistemi ile çalışmaktadır. Ancak bazı kurumlar kampanya şartı ile Faizsiz Kredi vermektedirler. Kurum şartları kredi başvuru yapan kişiye, başvuru amacına göre bazı farklılıklar göstermektedir.

Faizsiz Kredi Veren Bankaların Listesi

Ülkemizde bulunan tüm katılım bankaları Faizsiz Kredi hizmeti sağlamaktadır. Katılım Bankaları kar ve zarar sistemini kurarak bankacılık hizmeti sunarlar. Ülkemizdeki katılım bankaları;Ziraat Katılım BankasıVakıf Katılım BankasıKuveyt Türk Katılım BankasıAlbaraka Türk Yatırım BankasıTürkiye Finans Katılım Bankası

PTT İle Faizsiz Kredi Alma

PTT şubelerinin kredi hizmeti bulunmamaktadır. Kredi başvuruları için aracı olarak kullanılmaktalar. PTT ile Faizsiz Kredi başvurusu yapılabilecek bankalar; Fibabanka Aktif Bank TEB Burgan Bank DenizBank Odeabank ING Bank

Faizsiz Kredi Alabilmenin Şartları Nelerdir ?

Bazı durumlarda girişimcilere, çiftçilere, esnaflara, gazi ve şehit ailelerine Faizsiz Kredi verilebilmektedir. Reşit olan her vatandaş geçerli koşulları yerine getirip sıfır faizli kredi imkanından yararlanabilir.Faizsiz Esnaf KredisiVerilen bu kredi ile esnafın daha rahat ticaret yapabilmesi hedeflenir. Faizsiz Kredi esnaflar arasında en yaygın kullanılan kredi şeklidir. Gereken koşulları sağlayan her esnaf faizsiz 30 bin TL kredi kullanabilir.

Faizsiz Esnaf Kredisine Başvurma Şartları

Sahip olunan ustalık belgesinin 3 yılın altında olmaması ,Açılan işletmenin son 1 yıldır hizmete açık olması,İşletmecinin kara listede yer almaması,Vergi levhasının bulunmasıdır.
Faizsiz Girişimci KredisiProje 2016 yılında KOSGEB tarafından başlatılmıştır. Girişimciler için geri ödemesiz olarak 50 bin TL’lik Faizsiz Kredi imkanı sunulur. Kişi 100 bin TL’lik kredi ihtiyacı için oldukça düşük faiz oranları ile ihtiyacını giderebilir. Bu avantajlardan yararlanabilmek için, 30 yaşına girilmemiş olması gerekmektedir. Kişinin ‘Girişimcilik Belgesi’ almış olması belirtilen şartlar arasındadır.

Faizsiz Konut Kredisi

Kredi türü ilk olarak 1985’te yürürlüğe girmiştir. Şehit ve gazi aileleri Faizsiz Kredi hizmetinden yararlanabilmektedir. Aynı zamanda maaşı emekli sandığı üzerinden bağlanmış olan, ‘Hak Sahipliği Belgesi’ almış herkes kredi sistemini kullanabilir. TOKİ aracılığıyla da kullanılan krediye çağrı merkezlerinden ulaşılabilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 + fourteen =